مقالات

تاریخچه شرکت سیگیت

تاریخچه شرکت سیگیت

سیگیت یک شرکت آمریکایی است که در سال ۱۹۷۹ فعالیت خود را شروع کرد و به عنوان بزگترین تولید کننده هارد دیسک در جهان شناخته شده است. شرکت سیگیت در توسعه درایو های هارد دیسک نقش بسیار پررنگی داشته است و از سال ۱۹۸۰ شروع به تولید و عرضه کرده است اولین محصول تولید شده توسط شرکت سیگیت درایو های ST-506 با حجم ۵ مگابایت بوده است که این درایو از طریق کنترل کننده دیسک به سیستم کامپیوتری متصل می شود.

در دهه ۱۹۸۰ سیگیت به عنوان منبع اصلی بازار میکرو رایانه شناخته شد و همانطور که مشاهده می کنیم در دهه های گذشته نوآوری‌های متعددی در صنعت ذخیره‌ سازی رخ داده که علاوه بر کاهش ابعاد تجهیزات، افزایش سرعت و کارایی و بازدهی آن‌ها را هم به‌همراه داشت که شرکت سیگیت در این نو آوری نقش بسیار مهمی داشته است. شرکت سیگیت برای مقرون به صرفه شدن و کوچک شدن ابعاد هارد درایو ها چند فناوری خلاقانه را به صنعت معرفی کرده است و همچنین در دهه ۱۹۹۰ شرکت سیگیت در حوزه نرم افزار برنامه سازی نیز قدم گذاشته است.

دومین محصول شرکت سیگیت ST-412 نام داشت که ۱۰ مگابایت ظرفیت داشت و اما نکته قابل توجه این محصول رابط این هارد دیسک بود که توسط تولید کنندگان هارد چندین بار به تصویب رسید، به طوری که این رابط به یک استاندارد برای هارد دیسک در دهه ۱۹۹۰ تبدیل شد.

بیشتر بخوانید: چگونه اطلاعات هارد اکسترنال خود را ریکاوری کنیم

این محصول باعث رشد چشم گیر شرکت سیگیت شد زیرا بعد از این محصول شرکت سیگیت قراردادی را با شرکت IBM XT انعقاد کند و تجهیزات ذخیره سازی اولین کامپیوتر های شخصی دارای هارد دیسک توسط شرکت سیگیت تامین گردید. این قرار داد باعث شد شرکت سیگیت در سال اول قطعاتی معادل ۱۰ میلیون دلار به مشتریان خود عرضه کند و اما شرکت سیگیت موفق شد تنها در سه سال ۲۰۰۰۰۰ قطعه را بفروشد و درامد ۱۱۰ میلیون دلاری خود را در محاسباتش ثبت کند.

تنها در شش سال بعد یعنی در سال ۱۹۸۹ شرکت سیگیت موفق شد تا با شرکت Imprism Technology یک قرار داد مهم را به امضا برساند که طبق این قرارداد شرکت Imprimis Technology اجازه استفاده از فناوری های شرکت را به سیگیت میداد و در قبال آن به تجهیزات ساخت شرکت سیگیت دسترسی داشت. این قرار داد نتیجه محصول سوم و چهارم  شرکت سیگیت یعنی هارد دیسک ST-225 با ظرفیت ۲۰ مگابایت و هارد دیسک ST-238 با ظرفیت ۳۰ مگابایت بود زیرا این دو محصول از محبوب ترین محصولات برای شرکت های IBM XT و At و میکرو رایانه ها به شما می رفتند.

شرکت سیگیت بعد از گذشت چند سال تصمیم به ایجاد تغیر در ظاهر هارد دیسک های خود گرفت و همین امر باعث شد تا قرار دادی با شرکت Corning امضا کند که این قرارداد شامل استفاده از ترکیب جدید سرامیک شیشه ای برای دیسک های هارد درایو بوده است.

در سال ۱۹۹۱ شرکت سیگیت از هارد دیسکی رونمایی کرد که در آن زمان اولین هاردی بود که با سرعت ۷۲۰۰ دور در دقیقه کار می کرد این هارد دیسک Barracuda نام داشت و بعد این محصول شرکت سیگیت در سال ۱۹۹۶ دست به تولید هاردی زد که با سرعت آن ۱۰۰۰۰ دور در دقیقه بود و اما در سال ۱۹۹۳ شرکت سیگیت ، اولین شرکتی بود که تا آن زمان جمعا ۵۰ میلیون هارد دیسک را به مشتریان عرضه کرده بود.

شرکت سیگیت در سال ۱۹۹۶ با شرکت لوازم جانبی کنر (Conner Peripherals) ادغام گردید و به عنوان بزرگترین شرکت تولید کننده قطعات سخت افزاری شناخته شد.

و اما در آخر شرکت سیگیت در دسته‌ ی محصولات تجاری و سازمانی، انواع ابزار ذخیره‌سازی مانند هارد درایو و درایوهای چندکاره‌ی SSD را برای سرورها و کامپیوترهای مین‌ فریم و ورک‌ استیشن محصولات متنوعی را در بازار عرضه کرده است و محصولات سیگیت در انواع کامپیوترهای شخصی رومیزی و لپ ‌تاپ کاربرد دارند و کاربران می توانند از کیفیت مناسب محصولات سیگیت لذت ببرند.

دیدگاهتان را بنویسید