نمایش 1–12 از 109 نتیجه

نمایش 9 24 36
در دنیای نوین امروزی، ذخیره سازی و نگهداری اطلاعات با استفاده از تجهیزات ذخیره سازی، یکی از مهمترین موضوعات پیش روی سازمان ها به حساب می آید. بر این اساس معمولا کارشناسان شبکه و مدیران در زمان طراحی مقدماتی شبکه یک مجموعه و یا به هنگام به روز رسانی و بهینه سازی شبکه با موضوعات مربوط به ذخیره سازی و تجهیزات ذخیره سازی داده ها مواجه می شوند.

تجهیزات ذخیره سازی

اطلاعات یک منبع مهم در هر تجارت می باشد و مانند هر منبع حیاتی دیگر باید به درستی مدیریت شود. تغییر و پیشرفت مداوم فناوری ، بروی شیوه مدیریت اطلاعات کسب و کارها حتی در مشاغل بسیار کوچک تاثیر زیادی گذاشته است.
امروزه ذخیره سازی اطلاعات در هر مجموعه یکی از مهمترین چالش های پیش رو می باشد. عموما مدیران شبکه در هنگام طراحی اولیه شبکه یک سازمان و یا بهینه سازی و بروز رسانی شبکه با مسائل مربوط به ذخیره سازی اطلاعات روبرو خواهند شد.
اکنون حجم عظیم اطلاعات در هر سازمانی نیاز به فضای عظیم تری از دستگاه ها برای ذخیره سازی را دارند به همین علت، انتخاب راهکاری مناسب برای ذخیره سازی اطلاعات یک سازمان از حساسیت بسیار بالایی برخوردار است. اگر شما وضعیت فعلی و نیازهای آتی خود درباره سیستم های ذخیره سازی اطلاعات را به دقت تحلیل کنید، می توانید از پیش آمدن نیاز به یک ارتقای هزینه بر و زمان بر و دردسرهای آن جلوگیری کنید.
خریدن یک ذخیره ساز خیلی کم ظرفیت، دست برنامه های کاربردی و سرویس های شبکه ای شما را برای دسترسی به منابع سیستم خواهد بست. اغلب کسب و کارهای کوچک و بسیاری از شرکت های متوسط تمایل یا مهارت فنی توسعه ابزارهای ذخیره سازی سرورهای موجود خود را ندارند. در واقع قیمت ابزارهای ذخیره سازی (نسبت به کارکردشان) خیلی پایین است. ولی هزینه نیروی انسانی مورد نیاز برای مدیریت این سیستم ها خیلی بالاست و در اغلب موارد اصولا ارتقا دادن ابزار ذخیره سازی داخل یک سرور قدیمی، کاری بی معنی و یا بیهوده به نظر می رسد.

تجهیزات ذخیره سازی داخلی

این تجهیزات شامل انواع هارد دیسك و متعلقات آن است، كه داخل كیس سرور نصب خواهند شد.

تجهیزات ذخیره سازی خارجی

این تجهیزات شامل انواع دستگاه های ذخیره سازی مبتنی بر هارد دیسك و نوار مغناطیسی (Tap ) می باشد،كه به عنوان تجهیزات مكمل به سرور یا به شبكه متصل می شوند.

فروشگاه انواع هارد فلش SSD و تجهیزات ذخیره سازی