هارد اکسترنال امروزه به یکی از وسایل ضروری و مهم در زندگی روزمره تبدیل شده است . برای ذخیره اطلاعات مهم و محرمانه شما بهترین گزینه ، هارد اکسترنال می باشد که از نظر قیمت نیز قابل خرید برای هر شخصی می باشد.

هارد اکسترنال

هارد اکسترنال در واقع همان هارد داخلی کامپیوتر یا لپ تاپ هست که فقط ظاهر و رابط اتصال متفاوتی دارد . اگر قاب هارد اکسترنال رو باز کنید ، در زیر قاب یک هارد معمولی می بینید . رابط اتصال هارد های داخلی به سبکی طراحی شده است که فقط به مادربورد کامپیوتر یا لپ تاپ متصل می شود ، اما پورت های هارد اکسترنال به صورت USB طراحی می شود که به هر دستگاهی متصل می شود .

ظرفیت هارد اکسترنال

هارد اکسترنال امروزه در ظرفیت های مختلف و برای استفاده های گوناگون تولید می شود . در حال حاضر هارد اکسترنال از ظرفیت یک ترابایت در بازار موجود است و اگر ظرفیت بیشتری نیاز داشته باشید می توانید به سراغ هارد اکسترنال 2 ترابایت و 3 ترابایت و هارد 4 ترابایت و 6 ترابایت و … بروید . هر چقدر ظرفیت هارد اکسترنال بیشتر باشد ، هارد مقداری سنگین تر می شود و البته قیمت آن نیز بالاتر می رود . علت سنگینی هارد اکسترنال نیز استفاده از دیسک های گردان بیشتر و هدهای اضافه می باشد . در نتیجه نسبت به نیاز خود هارد اکسترنال مناسب خود را انتخاب نمایید .

ظرفیت هارد اکسترنال با سرعت آن رابطه معکوس دارند و هر چه ظرفیت هارد اکسترنال بیشتر باشد ، سرعت آن کمتر می شود ومعمولا هارد اکسترنال با ظرفیت بالا ، با سرعت 5400 دور در دقیقه ارائه می شود . ولی در ظرفیت های پایین ، سرعت 7200 نیز پیدا می شود .

نمایش 1–12 از 48 نتیجه

مشاهده فیلترها
نمایش 9 24 36