نمایش 1–12 از 55 نتیجه

نمایش 9 24 36

هارد اکسترنال امروزه به یکی از وسایل ضروری و مهم در زندگی روزمره تبدیل شده است . برای ذخیره اطلاعات مهم و محرمانه شما بهترین گزینه ، هارد اکسترنال می باشد که از نظر قیمت نیز قابل خرید برای هر شخصی می باشد.

هارد اکسترنال

هارد اکسترنال در واقع همان هارد داخلی کامپیوتر یا لپ تاپ هست که فقط ظاهر و رابط اتصال متفاوتی دارد . اگر قاب هارد اکسترنال رو باز کنید ، در زیر قاب یک هارد معمولی می بینید. رابط اتصال هارد های داخلی به سبکی طراحی شده است که فقط به مادربورد کامپیوتر یا لپ تاپ متصل می شود ، اما پورت های هارد اکسترنال به صورت USB طراحی می شود که به هر دستگاهی متصل می شود .

ظرفیت هارد اکسترنال

هارد اکسترنال امروزه در ظرفیت های مختلف و برای استفاده های گوناگون تولید می شود. در حال حاضر هارد اکسترنال از ظرفیت یک ترابایت در بازار موجود است. هر چقدر ظرفیت هارد اکسترنال بیشتر باشد، هارد مقداری سنگین تر می شود و البته قیمت آن نیز بالاتر می رود. علت سنگینی هارد اکسترنال نیز استفاده از دیسک های گردان بیشتر و هدهای اضافه می باشد . در نتیجه نسبت به نیاز خود هارد اکسترنال مناسب خود را انتخاب نمایید و در این حجم ها هارد اکسترنال موجود است:

  • هارد اکسترنال 1 ترابایت
  • هارد اکسترنال 2 ترابایت
  • هارد اکسترنال 3 ترابایت
  • هارد اکسترنال 4 ترابایت
  • هارد اکسترنال 5 ترابایت 
  • هارد اکسترنال 6 ترابایت

ظرفیت هارد اکسترنال با سرعت آن رابطه معکوس دارند و هر چه ظرفیت هارد اکسترنال بیشتر باشد فشردگی قطعات درونی آن بیشتر است و امکان آسیب دیدن آن نیز بیشتر می شود و سرعت آن کمتر و معمولا هارد اکسترنال با ظرفیت بالا، با سرعت 5400 دور در دقیقه ارائه می شود. ولی در ظرفیت های پایین، سرعت 7200 نیز یافت می شود. 

یکی از نکات قابل توجه هارد اکسترنال قابلیت جابه جایی و حمل اسان آن است. اما در اینجا باید به یک نکته توجه کرد که جابه جایی مداوم هارد اکسترنال کار درستی نمی باشد زیرا اگر به هارد دیسک شما ضربه وارد شود امکان دارد تمامی اطلاعات شما از بین برود و اما در آخر باید به این نکته اشاره کرد که با پیشرفت تکنولوی امروزه برخی از برند ها هارد هایی تولید کرده اند که در برابر ضربه مقاوم می باشند.

خرید هارد اکسترنال ارزان قیمت

برای خرید هارد اکسترنال ارزان قیمت از هارد های یک و دو ترابایت استفاده کنید. همچنین هارد هایی که قابلیت های ضد ضربه را دارند قیمت بیشتری نسبت به هارد های مرسوم بازار دارند. تفاوت قیمت بین برند های شناخته شده و برند های عادی بازار به قدری نیست که شما برای خرید هارد برند های عادی و متوسط را به برند های شناخته شده ترجیح دهید.

نسل های بعدی این تجهیزات ذخیره سازی حافظه SSD است که سرعت و قیمت بیشتری دارند.

هارد اکسترنال SSD

هارد های اکسترنال به ما در حفظ یا جا به جایی اطلاعات کمک کنند. اما اگر به دنبال هارد اکسترنال ارزان قیمت حافظه های SSD انتخاب مناسبی برای شما نیستند. حافظه های SSD با توجه به قابلیت ها و مزایای بیشتر قیمت بیشتری را دارا هستند.